Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - CZYTATY2 Klasyka baśni. Śnieg, piana i zapałki Pana Andersena Skip to contentKatalog Online:  

CZYTATY2 Klasyka baśni. Śnieg, piana i zapałki Pana Andersena Drukuj

Czytaty2_Andersen_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
23 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.00
zdjęcia

O tym, czy współcześnie pisze się baśnie, a także co z baśniowym światem łączy twórczość Tolkiena i Lewisa opowie bajarz, poszukiwacz opowieści Łukasz Bernady. Dodatkową atrakcją spotkania będzie bajeczny pokaz malowania na wodzie, przeprowadzony przez Katarzynę Hertmanowską. 

"Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni." Albert Einstein

CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że  biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób,  a  wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć.  Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY? Odpowiadamy: w marcu!  Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy  dzieci i dorosłych,  ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji  będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie.  Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.


Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19.
Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny. 

Nadchodzące spotkania:

Czytaty2_Andersen_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
23 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.00


Ostatnie przed wakacjami Czytaty2 w wyjątkowe święto: w dzień ojca. Dzieci i ojców zapraszamy na wybuchowe spotkanie pełne eksperymentów, inspirowanych klasycznymi baśniami Andersena. Pokazy naukowe poprowadzą animatorzy z Małego Inżyniera.

 

 

Spotkania, ktore się odbyły:

9 czerwca 2018 r. Nowe baśnie: Hobbici w starej szafie. Spotkanie z udziałem bajarza, poszukiwacza opowieści Łukasza Bernady. Pokaz malowania na wodzie, przeprowadzony przez Katarzynę Hertmanowską

Czytaty_Hobbici w starej szafie_plakat

 

 

26 maja 2018 r. Nowe baśnie: Baśnie Harry'ego. Warsztaty prowadził Michał Kocurek (Teatr Nowy w Poznaniu).

Czytaty2: Baśnie Harry'ego_plakat


12 maja 2018 r. Baśnie polskie: Dlaczego smok wawelski pękł? Pokaz naukowy edukatorów z Małego Inżyniera.

Czytaty_dlaczego smok wawelski pękł?_plakat

 

21 kwietnia 2018 r. Baśnie świata: W indiańskiej wiosce z udziałem Szymona Góralczyka (opowieści) i Ewy Zaborowskiej (oprawa muzyczna) z Karawany opowieści.

Czytaty2_W indiańskiej wiosce_plakat
 
 

7 kwietnia 2018 r. Klasyka baśni: bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga z udziałem bajarza Vampka Króla i Rafała Zgody (oprawa muzyczna) z grupy Baśnie Właśnie.

Czytaty2_Bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga_plakat
 
 

24 marca 2018 r. Baśnie świata: Na zielonej wyspie z udziałem Justyny Schramm i Magdaleny Mak.

 zdjęcia

 

10 marca 2018 r. Baśnie polskie: Lech, Popiel i inni z udziałem Tomasza Kruczka i Dale'a Taylor.

zdjęcia