Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - CZYTATY2 - Nowe baśnie: baśnie Harry'ego Skip to contentKatalog Online:  

CZYTATY2 - Nowe baśnie: baśnie Harry'ego Drukuj

Czytaty2: Baśnie Harry'ego_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
26 maja 2018 (sobota), godz. 12.00

"Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni." Albert Einstein

CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że  biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób,  a  wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć.  Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY? Odpowiadamy: w marcu!  Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy  dzieci i dorosłych,  ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji  będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie.  Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.


Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19.
Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny. 

  Nadchodzące spotkania:

Czytaty2: Baśnie Harry'ego_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
26 maja 2018 (sobota), godz. 12.00

Które z miejsc na świecie bywa najbardziej baśniowe i magiczne? Teatr! Dlatego spotkanie z baśniami, które czytał Harry Potter poprowadzi  aktor Teatru Nowego i Sceny Wspólnej, Michał Kocurek. Podczas CZYTATÓW2 dzieci i rodzice będą próbowali stworzyć własną baśń oraz doświadczą odrobiny magii rodem z Hogwartu.
 

 

Czytaty_Hobbici w starej szafie_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
9 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.00

O tym, czy współcześnie pisze się baśnie, a także co z baśniowym światem łączy twórczość Tolkiena i Lewisa opowie bajarz, poszukiwacz opowieści Łukasz Bernady. Dodatkową atrakcją spotkania będzie bajeczny pokaz malowania na wodzie, przeprowadzony przez Katarzynę Hertmanowską. 


Czytaty2_Andersen_plakat

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
23 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.00


Ostatnie przed wakacjami Czytaty2 w wyjątkowe święto: w dzień ojca. Dzieci i ojców zapraszamy na wybuchowe spotkanie pełne eksperymentów, inspirowanych klasycznymi baśniami Andersena. Pokazy naukowe poprowadzą animatorzy z Małego Inżyniera.

 

 

Spotkania, ktore się odbyły:

12 maja 2018 r. Dlaczego smok wawelski pękł? Pokaz naukowy edukatorów z Małego Inżyniera.

Czytaty_dlaczego smok wawelski pękł?_plakat
 

 

21 kwietnia 2018 r. W indiańskiej wiosce z udziałem Szymona Góralczyka (opowieści) i Ewy Zaborowskiej (oprawa muzyczna) z Karawany opowieści.

Czytaty2_W indiańskiej wiosce_plakat
 
 

7 kwietnia 2018 r. Klasyka baśni: bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga z udziałem bajarza Vampka Króla i Rafała Zgody (oprawa muzyczna) z grupy Baśnie Właśnie.

Czytaty2_Bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga_plakat
 
 

24 marca 2018 r. Baśnie świata: Na zielonej wyspie z udziałem Justyny Schramm i Magdaleny Mak.

 zdjęcia

 

10 marca 2018 r. Baśnie polskie: Lech, Popiel i inni z udziałem Tomasza Kruczka i Dale'a Taylor.

zdjęcia