Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Zapiski Intymne: O Poświatowskiej z Mariolą Pryzwan Skip to contentKatalog Online:  

Zapiski Intymne: O Poświatowskiej z Mariolą Pryzwan Drukuj
Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1 
8 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.00

 „Nie zauważyłaś, jak nasze myśli cudownie się krzyżują. Napisałem dosłownie - kocham, a tu list, żebym nie mówił. Listy też się pięknie mijają, szkoda, że nie na krawężniku.” Ireneusz Morawski do Haliny Poświatowskiej.

 "Czasami całuję listy, ale coraz rzadziej, właściwie zupełnie rzadko. Pocałowałam Twój list, bardzo mocno pocałowałam i położyłam pod poduszkę, co jest czynnością zgoła głupią, zważywszy, że się temu przyglądam z boku, ale przecież mówiłam już, że kocham każdy Twój list, każdy osobno i chyba także osobno od Ciebie." Halina Poświatowska do Ireneusza Morawskiego 

Mariola Pryzwan jest polonistką, bibliotekarką i biografistką. Bohaterami jej książek byli im. Irena Jarocka i Zbigniew Cybulski.  Ważne miejsce w jej działalności literackiej zajmuje Halina Poświatowska, której Pryzwan poświęciła książkę "Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach". Jesienią 2017 roku ukazał się zbiór listów Ireneusza Morawskiego do poetki  zatytułowany "Tylko mnie pogłaszcz", który opracowała. O  Poświatowskiej, a także o  wyzwaniach biografa i edytora listów  Mariola Pryzwan opowie podczas spotkania w Bibliotece Raczyńskich.