Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Uroczyste otwarcie Filii Naramowickiej Skip to contentKatalog Online:  

Uroczyste otwarcie Filii Naramowickiej Drukuj
Filia Naramowicka
ul. Rubież 14a/37
otwarcie - 9 lutego 2018, godz. 14.00
zdjęcia
inauguracja działalności - 10 lutego 2018, godz. 10.00
zdjęcia
 

Filia Naramowicka  to  największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich.  Jej powierzchnia to blisko 400 metrów kwadratowych,  z czego około 22 metry to sala projekcyjna przeznaczona na działalność kulturalną.
Dzieci i dorośli w Filii Naramowickiej   będą mogli korzystać z ponad 30 tys. woluminów. Na półkach znajdziemy beletrystykę i książki popularno-naukowe. Bogaty jest także zbiór multimediów: w ofercie Filii Naramowickiej jest  ponad 3 tys. multimediów, czyli audiobooków, słuchowisk, filmów i muzyki.  Część księgozbioru jest przeniesiona z filii, ale przez ostatnie lata księgozbiór powstającej biblioteki był uzupełniany o nowości.

Filia Naramowicka będzie filią rejonową, czyli otwartą pod poniedziałku do piątku między 9.00 a 19.00. Będzie też czynna w soboty od 9.00 do 15.00.

W piątek 9 lutego o godz. 14.00 nastąpi uroczyste otwarcie Filii Naramowickiej z udziałem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
W sobotę 10 lutego zapraszamy na wydarzenia inaugurujące działalność kulturalną biblioteki: o 10.00 Piotr Witoń poprowadzi warsztaty teatralne dla dzieci,a o 12.00 Filip Czekała, autor książek "Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony" i "Miasto nie do Poznania", opowie o historii Naramowic.