Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Wręczenie Nagrody Bursztynowego Motyla i spotkanie z Laureatką - Kingą Lityńską Skip to contentKatalog Online:  

Wręczenie Nagrody Bursztynowego Motyla i spotkanie z Laureatką - Kingą Lityńską Drukuj

"Chiny nie do wiary" okładka

Wręczenie Nagrody Bursztynowego Motyla
26 czerwca 2017 (poniedziałek), godz. 12.00
Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
Puszczykowo, ul. Słowackiego 1
zdjęcia z uroczystości w Puszczykowie

Spotkanie z laureatką
26 czerwca 2017 (poniedziałek), godz. 18.00

Biblioteka Raczyńskich
Poznań, pl. Wolności 19, sala 1
zdjęcia ze spotkania w Bibliotece


Kinga Lityńska – autorka książki Chiny nie do wiary! (Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin) została Laureatką Nagrody Bursztynowego Motyla. Jury Konkursu nagrodziło ją za pełną lekkości i humoru opowieść o nieznanych faktach i miejscach oraz bogactwie obyczajów zróżnicowanych kulturowo współczesnych Chin.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 12.00 w Muzeum - Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie przy ulicy Słowackiego 1. Tego samego dnia o godz. 18.00 Laureatka spotka się z czytelnikami w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu przy pl. Wolności 19.

Pomysł zorganizowania corocznych konkursów na najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej
i krajoznawczej zrodził się w Bibliotece Raczyńskich w trakcie obchodów 100 rocznicy urodzin Arkadego Fiedlera
w 1994 roku. Postanowiono przywrócić rangę i znaczenie literaturze podróżniczej, a imprezę nazwać imieniem największego poznańskiego obieżyświata, znanego w Polsce i świecie. Dziś literatura podróżnicza cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników, a spotkania z podróżnikami dzielącymi się ciekawostkami z antypodów przyciągają liczną publiczność.

Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla – zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk – Urząd Miasta Puszczykowa.

Protokół jury