Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego w Domu Literatury Skip to contentKatalog Online:  

Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego w Domu Literatury Drukuj


Dom Literatury Biblioteki Raczyńskich
ul. Wroniecka 14
17 maja 2017 (środa), godz. 18.00

 Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego i promocja jego tomów poezji "Kładka. Wiersze duchowe" oraz "Ruchome święta".

Krzysztof Kuczkowski, ur. w 1955 r. w Gnieźnie. Poeta, krytyk literacki, założyciel i redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos” oraz serii wydawniczej „Biblioteka Toposu”. Jest jednym z inicjatorów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. R. M. Rilkego oraz organizatorem Festiwali Poezji w Sopocie. W latach 1980-2016 opublikował 15 tomów poetyckich, m.in. „Prognozę pogody”, „Niebo w grudniu” oraz „Wiersze [masowe] i inne”, w tym dwóch współautorskich: „Stado:” (z Krzysztofem Szymoniakiem) oraz „Pieśń miłości, pieśń doświadczenia” (z Wojciechem Kassem). Jest nadto autorem słuchowiska radiowego „Opowieść o Truposzu” i redaktorem antologii poetyckiej „Podróż do Gdańska”. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego za prowadzenie pisma „Topos”, Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Nagrody „Nowej Okolicy Poetów” za dorobek poetycki.