Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - "CZYTATY" - cykl spotkań z książką dla dzieci i rodziców Skip to contentKatalog Online:  

"CZYTATY" - cykl spotkań z książką dla dzieci i rodziców Drukuj
Kopnijmy się poczytać. Sport i książki z udziałem gościa specjalnego Piotra Reissa
Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1
25 marca 2017 (sobota), godz. 12.00

 

 

CZYTATY to nowy cykl spotkań organizowany przez Bibliotekę Raczyńskich z myślą o ojcach i dzieciach, którzy chcą ciekawie spędzić sobotnie popołudnia. Proponujemy tematy i lektury, które obudzą czytelnicze wspomnienia z dzieciństwa ojców, ale także pokażą najnowsze propozycje wydawnicze. Spotkania będą dotyczyły m.in. sportu, techniki, historii, sztuki i przyrody, czyli tego, co interesuje i dużych, i małych. Mamy nadzieję, że obecność gościa specjalnego i dodatkowych atrakcji sprawi, że Biblioteka Raczyńskich stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu.

Cykl spotkań "czyTATY" dla dzieci i rodziców, którym książki otwieraja wyobraźnię

 

Dlaczego CZYTA?

W świecie, w którym statystyki pokazują spadający poziom czytelnictwa, chcemy przypomnieć o niezwykłej roli książki, która rozwija wyobraźnię, język, wspomaga rozwój, a także daje wspaniałą podstawę do rozmowy i zacieśniania więzi. Chcemy przypomnieć różnorodność tematów poruszanych w literaturze (powieści przygodowe, historyczne, książki popularno-naukowe, poezja, sztuki teatralne) i pokazać wielość książkowych form.

Dlaczego TATY?

Badania czytelnictwa jasno wskazują, że mężczyźni czytają mniej. Często wynika to z braku czasu, ale też z braku zorientowania w ofercie wydawniczej - nasze spotkania pomogą w poznaniu świata literatury oraz wskażą najciekawsze i najbardziej wartościowe pozycje. Badania mówią też, że „tym, którzy sami czytają książki, łatwiej jest wychować przyszłych czytelników". Liczymy, że spotkania w Bibliotece Raczyńskich będą sprzyjać rodzeniu się wspólnych pasji, staną się platformą wymiany doświadczeń czytających ojców, czytających dzieci i czytających gości, którzy za każdym razem zaproponują lekturę wybranej książki. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła ściąga literacka, czyli spis książek związanych z prezentowanym tematem, które znajdują się w księgozbiorze Biblioteki Raczyńskich. Po każdym spotkaniu będzie możliwość zapisania dziecka i rodzica do biblioteki oraz samodzielnego spędzenia czasu wśród regałów i poszukiwania fascynujących książek. Mamy nadzieję, że dzięki CZYTATOM ojcowie i dzieci zintegrują się w rodzinach, ale także poczują więź z wielką rodziną czytelników.

Najbliższe spotkania:

25.03 godz. 12.00 Biblioteka Raczyńskich sala 1.

Kopnijmy się poczytać. Sport i książki. Gość specjalny: Piotr Reiss.

8.04 godz. 12.00 Biblioteka Raczyńskich sala 1.

Razem z tatą ruszam w świat lektur. Ulubione podróżnicze lektury. Gość specjalny: Łukasz Wierzbicki.

 

 

 

Projekt "CZYTATY" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Programu "Promocja czytelnictwa 2017" zarządzanego przez Instytut Książki w Krakowie