Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Dary dla spalonej biblioteki w Cieszynie Skip to contentKatalog Online:  

Dary dla spalonej biblioteki w Cieszynie Drukuj

Biblioteka Miejska w Cieszynie, po tragicznym pożarze w nocy z 29 na 30 stycznia br., w wyniku którego zniszczeniu uległa znaczna część bibliotecznego księgozbioru i sprzętu zwróciła się do środowiska bibliotekarskiego z gorącym apelem o pomoc w odnowieniu księgozbioru. W pomoc nie mogła nie włączyć się Biblioteka Raczyńskich.

Zgromadziliśmy zbiory, które w najbliższych dniach specjalnym transportem wyjadą do Cieszyna. W przygotowanym dla biblioteki w Cieszynie zestawie znajduje się łącznie 1498 książek i 30 audiobooków. 1036 książek i 30 audiobooków przygotowały filie Biblioteki Raczyńskich. Pozostałe 462 egzemplarze przekazały Oddział Druków Zbędnych oraz Oddział Darów i Wymiany.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas ponad półtora tysiąca woluminów  pomoże w odbudowie księgozbioru i szybko trafi do rąk cieszyńskich czytelników. Dla nas ten gest jest jedną z form realizowania misji biblioteki polegającej na „udostępnianiu księgozbioru”, na umożliwianiu ruchu książek i myśli, ale traktujemy go także jako przejaw działalności kulturalnej w najczystszej postaci, którego istotą jest zwyczajne pielęgnowanie bezinteresownej życzliwości.