Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Dyskusyjny Klub Książki Skip to contentKatalog Online:  

Dyskusyjny Klub Książki
Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Raczyńskich Zaprasza Drukuj

Klub Książki u Raczyńskich, to spotkania miłośników literatury, lubiących pogawędki o książkach i chętnie dzielących się swoimi opiniami o lekturze. Nasza grupa składa się nie tylko z osób, które od lat czytają i czytają dużo, ale także z takich, które tak naprawdę swoją prawdziwą przygodę z literaturą dopiero zaczynają, bo ich wcześniejsze doświadczenia czytelnicze okazały się raczej niezbyt interesujące i ograniczały do lektur obowiązkowych. Uczestnictwo w Klubie nie nakłada żadnych obowiązków na klubowicza, ma jedynie zachęcić do lektury.

 
Dyskusja w gronie ludzi różnych zawodów, zainteresowań i pasji pozwala często spojrzeć na dany tytuł z innej perspektywy, czasem na nowo go zrozumieć. Uczestnicy spotkań Klubu Książki u Raczyńskich są zachęcani do aktywnego udziału w programie poprzez, udział w spotkaniach autorskich i panelach dyskusyjnych.
Wszelkie pytania prosimy kierować do moderatorów grupy, Magdaleny Drogoś-Kraszewskiej Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Michała Gustowskiego Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub do Działu Udostępniania przy Al. Marcinkowskiego 23/24 tel. 61 88 58 926.
Zachęcamy także do śledzenia naszej strony na facebooku - Klub Książki u Raczyńskich
 
Serdecznie zapraszamy 
 
Najbliższe spotkanie Drukuj

W czerwcu będziemy rozmawiać o zbiorze opowiadań Instrukcja dla pań sprzątających Lucii Berlin.

Spotkanie Klubu Książki odbędzie się 14.06 o godzinie 18.00 w sali nr 1.

 Do zobaczenia

 

Czytaj
 
Harmonogram spotkań Klubu Drukuj

Mamy za sobą prawdziwe ćwiczenia z utraty. Ostatnie miesiące, to był okre refleksji i rozmów o książkach trudnych, ze względu na temat, a jednocześnie różnych gatunkowo, napisanych przez autorów o nieporównywalnych temperamentach i wrażliwościach. To był pasjonująca podróż. Dziękujemy wam, że wzięliście w niej udział. 

Przed nami Nowy Rok i nowe czytelnicze wyzwania. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Ksiązki u Raczyńskich.

22 marca

Morfina, Szczepana Twardocha - spotkanie w ramach cyklu Parnas u Nas, gościem specjalnym spotkania będzie poznański pisarz i dziennikarz Piotr Bojarski 

19 kwietnia

Nie opuszczaj mnie, Kazuo Ishiguro 

17 maja

Jeden z nas. Opowieść o Norwegii. Asne Seierstad 

 14 czerwca

Instrukcja dla Pań sprzątających. Lucia Berlin

 

 

 

 


 

Czytaj