Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Komunikaty Skip to contentKatalog Online:  

Komunikaty
Dostęp do konta Czytelnika w katalogu on-line Drukuj
Przypominamy, że konto każdego Czytelnika w systemie komputerowym Biblioteki jest ważne do końca roku kalendarzowego. W związku z tym na początku roku każde konto Czytelnika jest ponownie rejestrowane.
Brak przedłużenia konta Czytelnika uniemożliwia zalogowanie się w katalogu on-line.
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Drukuj

Biblioteka Raczyńskich jest beneficjentem Narodowego  Programu  Rozwoju  Czytelnictwa,  uchwalonym  przez  Radę  Ministrów   na lata 2016-2020, w ramach którego wykonywany jest  Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych  do  bibliotek  publicznych”, które realizuje MKiDN  za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.
Celem  NPRC jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Ze środków finansowych  Ministerstwa Kultury i Nauki  w wysokości  91 000 zł  zakupiono łącznie 4 057 publikacji uzupełniających  zbiory wszystkich placówek Biblioteki Raczyńskich, w tym:

  • 819 wol. literatury popularno-naukowej
  • 1 070 wol. literatury dla dzieci i młodzieży
  • 2 112 wol. literatury pięknej
  • 56 jedn. książki mówionej dla dorosłych, dzieci i młodzieży

 

  Logo Biblioteki Narodowej                  Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI oraz PODSTAWOWE TELEFONY W NOWYM BUDYNKU Drukuj
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 13 z 13