Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Komunikaty Skip to contentKatalog Online:  

Komunikaty
Remont budynku i zamknięcie Filii 15 Drukuj

Informujemy Szanownych Czytelników, że w związku z pracami remontowymi w budynku przy ul. Fabianowo 2 od 27 listopada do 31 grudnia 2017 r. nieczynna będzie Filia 15.
Prosimy wstrzymać się ze zwrotem wypożyczonych zbiorów. Terminy zwrotów przypadające w w/w okresie zostają automatycznie przesunięte na styczeń 2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Przeniesienie Filii 55 Drukuj
Z przyjemnością informujemy Szanownych Czytelników, że Filia 55, która mieściła się  w piwnicy na os. Zwyciestwa 1F zmienia lokalizację. Zbiory Filii 55 zostaną przeniesione do nowo wybudowanego pawilonu na os. Zwycięstwa 125 (przy przystanku autobusownym "Połabska SAM", vis-a-vis Newy).
W związku z przenosinami zawieszamy funkcjonowanie filii od 13 listopada 2017 r.
Wznowienie działalności w nowej lokalizacji nastąpi 11 grudnia 2017 r.
 
Od 1 października zmiany w godzinach otwarcia filii dziecięcych Drukuj

Uwaga! Od października F20, F22, F23, F32, F48 będą czynne w poniedziałki, środy i piątki od 13.00 do 19.00, a we wtorki i czwartki od 9.00 do 14.30.

Filia 11dz będzie czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00 a w soboty od 10.00 do 17.00.

 
Dostęp do konta Czytelnika w katalogu on-line Drukuj
Przypominamy, że konto każdego Czytelnika w systemie komputerowym Biblioteki jest ważne do końca roku kalendarzowego. W związku z tym na początku roku każde konto Czytelnika jest ponownie rejestrowane.
Brak przedłużenia konta Czytelnika uniemożliwia zalogowanie się w katalogu on-line.
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Drukuj

Biblioteka Raczyńskich jest beneficjentem Narodowego  Programu  Rozwoju  Czytelnictwa,  uchwalonym  przez  Radę  Ministrów   na lata 2016-2020, w ramach którego wykonywany jest  Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych  do  bibliotek  publicznych”, które realizuje MKiDN  za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.
Celem  NPRC jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Ze środków finansowych  Ministerstwa Kultury i Nauki  w wysokości  91 000 zł  zakupiono łącznie 4 057 publikacji uzupełniających  zbiory wszystkich placówek Biblioteki Raczyńskich, w tym:

  • 819 wol. literatury popularno-naukowej
  • 1 070 wol. literatury dla dzieci i młodzieży
  • 2 112 wol. literatury pięknej
  • 56 jedn. książki mówionej dla dorosłych, dzieci i młodzieży

 

  Logo Biblioteki Narodowej                  Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI oraz PODSTAWOWE TELEFONY W NOWYM BUDYNKU Drukuj
Czytaj