Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - Komunikaty Skip to contentKatalog Online:  

Komunikaty
Od 1 października zmiany w godzinach otwarcia filii dziecięcych Drukuj

Uwaga! Od października F20, F22, F23, F32, F48 będą czynne w poniedziałki, środy i piątki od 13.00 do 19.00, a we wtorki i czwartki od 9.00 do 14.30.

Filia 11dz będzie czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00 a w soboty od 10.00 do 17.00.

 
Dostęp do konta Czytelnika w katalogu on-line Drukuj
Przypominamy, że konto każdego Czytelnika w systemie komputerowym Biblioteki jest ważne do końca roku kalendarzowego. W związku z tym na początku roku każde konto Czytelnika jest ponownie rejestrowane.
Brak przedłużenia konta Czytelnika uniemożliwia zalogowanie się w katalogu on-line.
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Drukuj

Biblioteka Raczyńskich jest beneficjentem Narodowego  Programu  Rozwoju  Czytelnictwa,  uchwalonym  przez  Radę  Ministrów   na lata 2016-2020, w ramach którego wykonywany jest  Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych  do  bibliotek  publicznych”, które realizuje MKiDN  za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Celem  NPRC jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Ze środków finansowych  Ministerstwa Kultury i Nauki, przyznanych Bibliotece Raczyńskich w 2017 roku w wysokości  91 000 zł,  rozpoczął się zakup publikacji uzupełniający zbiory wszystkich placówek Biblioteki Raczyńskich.

 

  Logo Biblioteki Narodowej                  Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI oraz PODSTAWOWE TELEFONY W NOWYM BUDYNKU Drukuj
Czytaj