Wyniki konkursów Jesień z robotami Lema

Czytający robot

Wyniki konkursów Jesień z robotami Lema

30 września 2021 r. Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu ogłosiła konkursy plastyczny i literacki dla czytelników Biblioteki Raczyńskich w wieku 6-12 lat.  Konkurs zorganizowano ramach projektu „Jesień z robotami Lema”, dofinansowanego przez MKDNiS w Programie Partnerstwo dla Książki.

Konkurs odbywał się w trzech grupach wiekowych:6-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat.

Konkurs odbywał się w dwóch odsłonach: literackiej i plastycznej. Do wyboru były dwa tematy.

W konkursie plastycznym:

a) Robot Bibliotekarz

b) Świat za 1000 lat

Natomiast w konkursie literackim:

a) Moja bajka robotów

b) Podróże po Galaktyce

Termin składania prac upłynął 15 listopada 2021 r.

W konkursie plastycznym:

Zgłoszono łącznie  74 prace

Na posiedzeniu w dniu 22 listopada 2021 r.  jury w składzie: Izabella Barańska, Rafał Delimata-Proch, Anna Kozłowska, Paulina Nowak, Ewa Ostańska, Monika Pukszta, Katarzyna Wojtaszak i Joanna Ziółecka obejrzało złożone prace zwracając w nich uwagę na pomysł, kompozycję, oryginalność, estetykę, zastosowaną technikę, warsztat, samodzielność wykonania przez uczestnika.

Jury postanowiło przyznać:

– w kategorii wiekowej 6-8 lat

Nagrody:

I miejsce – Kazimierz Bartkowiak

II miejsce –  Estera Mania

III miejsce ex aequo

Oliwia Szeliga

Sofia Vargiu

Matylda Gilicka

Wyróżnienie:

Gabriela Czernecka

Blanka Pniewska

– w kategorii wiekowej 9-10 lat

Nagrody:

I miejsce – Cyryl Bartkowiak

II miejsce – Tymon Płociński

III miejsce – Aleksandra Sznura

Wyróżnienie:

Zofia Kasprowicz

Karol Wypych

– w kategorii wiekowej 11-12 lat

Nagrody:

I miejsce – Maciej Długaj

II miejsce – Kaja Kopeć

III miejsce ex aequo

Sofiia Petrova

Nikodem Kupski

W konkursie literackim:

Zgłoszono łącznie 21 prac

Jury przeczytało złożone prace zwracając w nich uwagę na: samodzielność wykonania przez uczestnika, pomysł, kompozycję, oryginalność, styl, ortografię.

– w kategorii wiekowej 6-8 lat jury przyznało:
Nagrody:

I miejsce – Adam Kałwak

II miejsce – Gabriela Czernecka

III miejsce –  Łukasz Zawodni

– w kategorii wiekowej 9-10 lat jury przyznało:

Nagrody:

I miejsce – Oliwia Zawodni

II miejsce – Zofia Ciesielska

III miejsce – Paulina Wróblewska

Wyróżnienie:
Jaśmina Kurkowiak

Łucja Danek

– w kategorii wiekowej 11-12 lat

I miejsce – Julia Garaś

II miejsce – Zofia Garaś

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy, a biorącym udział serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i życzmy kolejnych fantastycznych prac literackich i plastycznych.

Z Rodzicami Laureatów będziemy się kontaktować w najbliższych dniach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.



Rozmiar czcionki
Kontrast