Wtorek dla Seniora. Poetyckie strofy, wiosenne refleksje zaprezentuje Jan Janusz Tycner

Po lewej stronie zdjęcia na pierwszym planie jest rozmazany fragment postaci, na dalszym planie twarz mężczyzny w okularach i popielatym ubraniu

Wtorek dla Seniora. Poetyckie strofy, wiosenne refleksje zaprezentuje Jan Janusz Tycner

21 marca 2023 (wtorek), godz. 16.00

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Filia Sztuki sala 5

Na spotkanie z twórczością wielkich polskich poetów zaprasza Jan Janusz Tycner – animator kultury, recytator, człowiek teatru, dziennikarz, laureat licznych nagród. Oprawa muzyczna – Maksymilian Śliwiński, gitara klasyczna.

Jan Tycner, ur. w 1953 r. w Rynarzewie, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta w Kcyni, magister kulturoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwent podyplomowych studiów wiedzy o kulturze , dziennikarstwa i pedagogiki oraz Studio 68 Theatre Arts. Były aktor Poznańskiego Teatru May’a. Obecnie prezentuje na estradzie program poetycko – muzyczny pt. „ Ziemia trudnej jedności’’  oraz fragmenty z „ Lalki’’ Bolesława Prusa. Były prezenter PTV Poznań oraz lektor Katolickiego Radia Emaus i Radia Obywatelskiego w Poznaniu. Społecznie współpracował z Towarzystwem Kultury Teatralnej Oddziału Okręgowego w Poznaniu jako prezes Młodzieżowego Ruchu Miłośników Teatru „ Proscenium’’, Lożą Patronów Teatru Nowego, Fundacją Wspierania Kultury im. Łucji Danielewskiej.

Jest laureatem między innymi: głównych nagród i wyróżnień w konkursach recytatorskich i monodramach w Poznaniu,  Rzeszowie , Zgorzelcu , Rudzie Śląskiej i w Wałczu.

Odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury i Za Zasługi w Rozwoju Województwa Wielkopolskiego, Odznaką Honorową Miasta Poznania oraz Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit’’ im. H. Cegielskiego za krzewienie idei pracy organicznej, Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Związkowego Kultury i Sztuki Federacji Związków Zawodowych Pracowników Kultury w Warszawie.

fot. Marek Lapis/kulturaupodstaw.plRozmiar czcionki
Kontrast