Wtorek dla seniora. Podróże małe i duże: Antarktyka. Obrazy i opowieści z dna końca świata.

uśmiechnięty mężczyzna w czerwonej kurtce-sztormiaku stoi wewnątrz łodzi

Wtorek dla seniora. Podróże małe i duże: Antarktyka. Obrazy i opowieści z dna końca świata.

19 września 2023 (wtorek), godz. 16.00

Biblioteka Raczyńskich pl. Wolności 19, Filia Sztuki sala 5

„Antarktyka. Obrazy i opowieści z dna końca świata.” Po upalnych wakacjach zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Nawrockim, fotografem i podróżnikiem, który przeniesie nas w zimne wody Antarktyki.Niesamowite opowieści będą zilustrowane przepięknymi zdjęciami, które zostały wydane również w formie albumu.Serdecznie zapraszamy!
*******

WOJCIECH NAWROCKI

ur. 26 lipca 1980 roku w Poznaniu.

Z wykształcenia:

mgr inż. ochrony środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz absolwent i inż. kierunku Międzynarodowy Rozwój i Innowacja Obszarów Wiejskich Uniwersytetu Rolniczego w Dronten w Holandii.

Z pasji:

fotograf, przyrodnik, podróżnik, płetwonurek, publicysta, prelegent. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Początkowo podróżował i nurkował dla przygody, obecnie robi to przede wszystkim dla obrazu. Płetwonurek z ponad 26-letnim doświadczeniem. Ma na swoim koncie setki zanurzeń w akwenach na całym świecie i uprawnienia do głębokiego nurkowania technicznego (TecDeep oraz TecTrimix Diver PADI DSAT). Swoje doświadczenie przyrodnika, podróżnika i płetwonurka łączy i wykorzystuje obecnie w fotografii, którą dzieli się ze światem jako publicysta, autor artykułów oraz prelegent podczas licznych spotkań autorskich i wystąpień na festiwalach fotograficznych i podróżniczych.

Zajmuje się fotografią przyrodniczą i podwodną, uwieczniając na niej przede wszystkim świat dzikich zwierząt, krajobrazy, formy, impresje oraz abstrakcje. Specjalizuje się w niewygodnej i wymagającej fotografii przyrodniczej, realizowanej w trudnych warunkach środowiskowych – na bagnach, mokradłach, rozlewiskach, torfowiskach, lodowcach, w górach oraz pod wodą – w jeziorach i rzekach, morzach i oceanach; w tym w wodach o ekstremalnie niskich lub wręcz ujemnych temperaturach, takich jak te, które panują w Antarktyce, gdzie zrealizował materiał zdjęciowy do albumu pt.: „Antarktyka. Obrazy z dna końca świata”.Rozmiar czcionki
Kontrast