Strony fotografii. Spotkanie z Oleną Martynchuk

Na fioletowo-zielonym tle widać biały kształt, który przypomina kształtem kamerę widzianą z góry lub aparat fotograficzny widziany z boku.

Strony fotografii. Spotkanie z Oleną Martynchuk

25 stycznia (środa), godz. 18.00, Filia Sztuki

Zapraszamy do Filii Sztuki na kolejne spotkanie z cyklu „Strony fotografii”, podczas którego o swoich książkowych inspiracjach opowie Olena Martynchuk – antropolożka kulturowa i niezależna kuratorka. Olena Martynchuk ukończyła Narodową Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie, studiowała na Uniwersytecie im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pracuje na pograniczu sztuki i badań antropologicznych, zajmuje się m.in. fotografią wernakularną. Współorganizatorem spotkań jest Działem Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.