Posnaniana 2019. Wręczenie nagród im. Józefa Łukaszewicza

Posnaniana 2019. Wręczenie nagród im. Józefa Łukaszewicza

21 września 2020 (poniedziałek), godz. 18.00

Taras Biblioteki Raczyńskich (Al. Marcinkowskiego 23)

Uroczyste wręczenie nagród im. Józefa Łukaszewicza pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania odbędzie się 21 września o godz. 18.00 na Tarasie Biblioteki Raczyńskich. Autorom najlepszych książek o Poznaniu wydanych w 2019 roku nagrody wręczy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

Nagrodzone książki o Poznaniu wydane w roku 2019:

  • Filip Czekała, Tomasz Mikszo, Pewuka. Cud nad Wartą. Wydawnictwo Poznańskie, Poznań
  • Waldemar Łazuga, Portret rodziny z herbem we wnętrzu. Wydawnictwo Poznańskie, Poznań
  • Jarosław Mulczyński, Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy. Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza, upamiętniająca postać dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852 i twórcy pierwszej monografii Poznania, przyznawana jest corocznie autorom najlepszych publikacji związanych ze stolicą Wielkopolski. Kapituła konkursu składa się z przedstawicieli poznańskiego środowiska kultury i nauki, a oceniając publikację bierze pod uwagę jej stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o mieście.

Książki nominowane w konkursie.Rozmiar czcionki
Kontrast