Noc Bibliotek. Znajdźmy wspólny język

Noc Bibliotek. Znajdźmy wspólny język

5 października 2019 (sobota) , od godz. 17.00

Biblioteka Raczyńskich Galeria Atanazego, Czytelnia ogólna, Biblioteka dla dzieci (wejście od Al. Marcinkowskiego 23)

Kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem Znajdźmy wspólny język. Zainspirowani tymi słowami zapraszamy na Noc Bibliotek, która połączy język literatury, muzyki i obrazu.

 • Godz. 17.00 w Galerii Atanazego
  Przedpremierowe spotkanie z Judytą Sierakowską, autorką książki „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”. Czy disco polo buduje poczucie wspólnoty? Jak to się dzieje, że gwiazdy gatunku, którego nikt nie słucha ściągają na koncert tłumy ludzi, znających ich piosenki? Czy o disco polo łatwo napisać i wydawać książkę? Czy w instytucji kultury w ogóle można mówić o tym gatunku? Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Poznańskie.

 • Godz. 17.30 i godz. 18.45 w Bibliotece dla dzieci
  Noc z ekslibrisem. Tematem przewodnim Nocy Bibliotek w Bibliotece dla dzieci będzie ekslibris. Po krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których będzie okazja do wykonania własnego ekslibrisu.
  Zajęcia dla dwóch grup wiekowych:
  godz. 17.30 warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym
  godz. 18.45 warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym.
  Obowiązują zapisy osobiste i telefoniczne w Bibliotece dla dzieci
  (Al. Marcinkowskiego 23, tel. 61-88-58-903).

 • Godz. 19.00 w Czytelni
  Koncert Klubu Szyderców Bis. Poznańska grupa muzyczno-kabaretowa, której nazwa i styl nawiązują do tradycji poznańskiego międzywojennego kabaretu. Artyści zostali docenieni podczas Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence Frazy w 2017 roku, podczas którego jury przyznało im honorowe wyróżnienie. Na scenie w Czytelni zaprezentują autorskie piosenki oraz utwory skomponowane do słów polskich poetów.

 • Wypożyczalnia tego dnia będzie czynna do godz. 20.00.

 • Na Czytelników tego wieczoru czekać będzie fotobudka.

Rozmiar czcionki
Kontrast