Książkomaty – instrukcja, regulamin, adresy

ksiązkomat

Książkomaty – instrukcja, regulamin, adresy

od 9 maja, 11 lokalizacji w Poznaniu

Od 9 maja można korzystać z książkomatów, które stanowią dopełnienie oferty bibliotecznej.  11 książkomatów zapewni możliwość korzystania z oferty Biblioteki nowym i dotychczasowym czytelnikom w tych częściach Poznania, gdzie brakuje jej placówek. Czytelnicy mogą zamawiać do książkomatów książki z Wypożyczani i Biblioteki dla dzieci.

„Kluczem” pozwalającym zamawiać książki, odbierać i zwracać jest karta czytelnika, którą można wyrobić bezpłatnie w każdej filii.

W książkomacie można odbierać zmówione elektronicznie książki, oddawać te wypożyczone, a także  korzystać z książek w Bibliotece 24, czyli oferty tytułów zaproponowanych przez bibliotekarzy.

W każdym z 11 urządzeń są 93 skrytki na książki, w każdej ze skrytek mieści się kilka książek. We wszystkich bibliotecznych książkomatach jest ok. 3 tysięcy miejsc na publikacje.

Książkomaty nie są usytuowane bezpośrednio przy bibliotecznych filiach (tak, jak to jest w innych miastach), ale tam, gdzie mieszkańcy mają słabszy dostęp do filii bibliotecznych. Lokalizacje książkomatów to miejsca licznie odwiedzane przez mieszkańców,  na przykład pętle tramwajowe lub okolice supermarketów.

Z uwagi na obecnie panujące warunki atmosferyczne, w trosce o księgozbiór, do odwołania zawieszamy usługę/ofertę  24/7.

UWAGA! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu Czytelników, książki w książkomatach będą do odebrania w ciągu trzech dni od daty otrzymania powiadomienia.

Kontakt w sprawie książkomatów: ksiazkomaty@bracz.edu.pl

Lokalizacje:

Książkomat 1 Antoninek:  ściana marketu Carrefour przy ul. Nowogrodzkiej 13/15 AWARIA

Książkomat 2 Szczepankowo: ściana przy budynku Poczty Polskiej, ul. Szczepankowo 72D

Książkomat  3 Rataje : ściana budynku bloku przy ul. Katowickiej 53c

Książkomat  4 Rataje: w prześwicie pawilonu na osiedlu Lecha 121

Książkomat 5 Rataje: ściana marketu Lidl przy ul. Zamenhofa 132

Książkomat  6 Starołęka: przy pętli autobusowej Starołęka, rejon ul. Książęca–Starołęcka

Książkomat 7 Świerczewo : teren przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Jesionowej 14 (wiata dla rowerów)

Książkomat 8 Górczyn: ściana budynku przy pętli tramwajowej Górczyn, ul. Zgoda

Książkomat  9 Junikowo: ściana budynku przy pętli tramwajowej Junikowo, ul. Grunwaldzka

Książkomat  10 Ławica: ściana marketu Chata Polska przy ul. Złotowskiej 45

Książkomat 11 Strzeszyn:  ściana marketu Lidl, rejon ulic: Literackiej, Koszalińskiej, Adama Poszwińskiego

Regulamin korzystania z książkomatów

Instrukcja obsługi książkomatu

Natomiast działania związane z promocją i obsługą książkomatów finansowane są z projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki”, który korzysta  z dofinansowania z Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021. Koszt przedsięwzięcia to 1 897 108 zł.