Jesień w świecie mitów

Jesień w świecie mitów-plakat

Jesień w świecie mitów

wrzesień-grudzień 2020, wybrane filie Biblioteki Raczyńskich

Przypadająca w tym roku 125. rocznica urodzin Jana Parandowskiego to doskonała okazja, by na nowo odkryć ponadczasowy charakter mitologii. Z tej okazji Biblioteka Raczyńskich organizuje Jesień w świecie mitów, czyli  bezpłatne zajęcia, kierowane do czytelników wieku 7-12 lat.   

Podczas cyklu spotkań przybliżymy dzieciom pojawiającą się w literaturze i sztuce symbolikę mitologiczną. Nie zabraknie celtyckich opowieści oraz teatralnej podróży z Sindbadem w świat mitologii arabskiej. W programie  także m.in. wyplatanie makramy, zajęcia relaksacyjne, lepienie z gliny oraz tworzenie komiksów.

Warsztaty odbędą się w Filii Naramowickiej (ul. Rubież 14a),  Filii 15 (ul. Fabianowo 2), Filii 20 (ul. Słowackiego 28), Filii  46 (ul. Arciszewskiego 27) , Filii 53 (ul. Robocza 4).

Zapisy i informacje o terminach w filiach, liczba miejsc ograniczona.  Zajęcia odbędą się z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Rozmiar czcionki
Kontrast