Jesień w starej szafie

wrzesień –  grudzień 2018

Nowy projekt dla dzieci szkolnych, dotowany przez MKiDN, realizowany w 10 filiach Biblioteki Raczyńskich.

Z okazji 120 rocznicy urodzin C.S. Lewisa Biblioteka Raczyńskich we wrześniu rozpoczyna trzymiesięczny projekt dla dzieci (od 7 do 12 lat) w wybranych filiach na terenie Poznania. Na cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci inspirowanych „Opowieściami z Narnii” otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki.
Dzięki podobnym akcjom czytelnictwo dzieci w ostatnich latach udało się utrzymać na podobnym poziomie, dane z roku 2017 pokazują wręcz jego wzrost.

Celem interdyscyplinarnego cyklu „Jesień w starej szafie” jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako miejsca z ofertą kulturalną dla społeczności lokalnej, „miejsca trzeciego”, do którego między domem a szkołą chce się zajrzeć, by spędzić czas. Czytelników zaprosimy do udziału w spotkaniach literackich, aktywnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych i innych formach spotkań z pisarzami, naukowcami, artystami, animatorami i popularyzatorami nauki. Naszymi gośćmi będą: Katarzyna Bajerowicz, dr Marta Bełka, Mirosława Foltynowicz, Katarzyna Hertmanowska, Joanna Jodełka, Marta Kotecka, Vampek Król, prof. Justyna Wiland-Szymańska, Krzysztof Urban, Piotr Witoń oraz edukatorzy Małego Inżyniera.

Tradycyjnie nie zabraknie konkursów z nagrodami! Zapraszamy Czytelników do lat 12 do udziału w konkursie literackim i/lub plastycznym.

Regulamin konkursu plastycznego oraz formularz zgłoszeniowy.

Regulamin konkursu literackiego oraz formularz zgłoszeniowy.

UWAGA: Termin składania prac przesunięto na 16 listopada 2018 r.

Rozstrzygnięcie konkursów i prace laureatów dostępne tutaj: więcej

Zdjęcia z gali wręczenia nagród

więcej zdjęć

Na trzy jesienne miesiące przeniesiemy się do Narnii!

Spotkania (dla czytelników w wieku szkolnym) odbywać się będą w 10 filiach Biblioteki Raczyńskich od 25 września 2018 r. wg następującego harmonogramu:

Filia 2 – os. Oświecenia 59 zdjęcia

Filia 14 – os. Bolesława Chrobrego 120 zdjęcia

Filia 20 – ul. Słowackiego 28 zdjęcia

Filia 38 – ul. Ognik 20 B zdjęcia

Filia 46 – ul. Arciszewskiego 27 zdjęcia

Filia 49 – os. Pod Lipami 108 A zdjęcia

Filia 53 – ul. Robocza 4 A zdjęcia

Filia 59 – ul. Osinowa 14/16 zdjęcia

Filia Naramowicka – ul. Rubież 14A/37 zdjęcia

Biblioteka dla dzieci   – Aleje Marcinkowskiego 23 zdjęcia

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje w Filiach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury