Jesień z robotami Lema i konkursy dla dzieci- przedłużamy termin zgłoszeń

plakat akcji Jesien robotami lema

Jesień z robotami Lema i konkursy dla dzieci- przedłużamy termin zgłoszeń

wrzesień-listopad, wybrane filie dla dzieci

Akcji Jesień z robotami Lema towarzyszą konkursy literacki i plastyczny. W każdym konkursie są dwa tematy do wyboru.W konkursie plastycznym tematy to Robot-Bibliotekarz lub Świat za 1000 lat, a literackim: Moja bajka robotów lub Podróże po galaktyce. Na prace czekamy do 15 listopada (termin zgłaszania prac został przedłużony) . Regulaminy i karty zgłoszeń u dołu strony. Czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

12 września 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema – pisarza, futorologa i eseisty – autora książek o tematyce science fiction, m.in. zbioru groteskowo- baśniowych opowiadań dla dzieci i młodzieży pt. Bajki robotów. Z tej okazji Biblioteka Raczyńskich organizuje w 12 wybranych filiach na terenie Poznania bezpłatne zajęcia dla
dzieci pod nazwą ,,Jesień z robotami Lema”.

Jest to już 13 edycja wydarzenia z cyklu ,,Jesień z …” realizowana przez Bibliotekę Raczyńskich.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki, promocja czytelnictwa oraz podkreślenie funkcji biblioteki jako przestrzeni do kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Dwudziesty pierwszy wiek to czas rozwoju nowych technologii, informatyki i robotyki. Wszystkie te dziedziny są w sferze zainteresowań młodych ludzi.

Dzięki organizowanym zajęciom i warsztatom zachęcimy młodych czytelników do zainteresowania się literaturą fantastyczną,science fiction i fantasy oraz dziecięcym księgozbiorem popularno-naukowym. Książki z dziedziny astronomii, fizyki czy matematyki mogą się stać inspirującym źródłem do rozwijania  pasji, zainteresowań i hobby.

Dla młodych czytelników przygotowaliśmy cykl zajęć i warsztatów:

  • zajęcia plastyczne, literackie i teatralne
  • warsztaty z programowania , robotyki, matematyki i szyfrowania
  •  pokazy dronów
  •  spotkania autorskie
  •  konkursy plastyczne i literackie.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i odbywają się od 13 września do 18 listopada w dwunastu filiach Biblioteki Raczyńskich zlokalizowanych w każdej dzielnicy (Biblioteka dla dzieci, Filia 2, Filia 14, Filia 15, Filia 20, Filia 22, Filia 38, Filia 46, Filia 49, Filia 53, Filia 59 i Filia Naramowicka).

Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest w filiach realizujących projekt.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Regulaminy i załączniki

Tags:


Rozmiar czcionki
Kontrast