Iran – perska przygoda. Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem w Filii 8

Iran - spotkanie z Piotrem Wnukiem. Plakat

Iran – perska przygoda. Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem w Filii 8

11 października 2019 (piątek), godz. 18.00

Biblioteka Raczyńskich Filia 8, ul. Osinowa 14/16

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

Mottem swojej pasji Piotr Wnuk uczynił słowa Zbigniewa Herberta: „Idealny podróżnik to ten, kto potrafi wejść w kontakt z przyrodą, ludźmi, ich historią — a także sztuką, i dopiero poznanie tych trzech elementów przenikających się wzajemnie jest początkiem wiedzy o badanym kraju.”

Iran – przez wielu postrzegany jako kraj niebezpieczny, przesiąknięty fundamentalizmem religijnym, zamieszkiwany przez potencjalnych zamachowców i wrogi wobec zachodu. Podczas swojej prezentacji Piotr Wnuk ukaże inne jego oblicze, opowie m.in. o niesłychanej gościnności, skomplikowanych formułach grzecznościowych praktykowanych przez Persów, samotnej wędrówce na szczyt Demawend (5671 mnpm).Rozmiar czcionki
Kontrast