Kalendarz adwentowy wykonany w Bibliotece dla dzieci

Grudniowe atrakcje w filiach

grudzień, filie

W grudniu w filiach na naszych Małych Czytelników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy na wspólne czytanie  i  warsztaty plastyczne. Szczegóły poniżej.

Biblioteka dla dzieci  Al. Marcinkowskiego 23

2, 9, 16 grudnia (czwartki), godz. 11.30-12.30.

Święta tuż-tuż

Warsztaty literacko-plastyczne, na których można posłuchać świątecznych książek i wykonać bożonarodzeniowe ozdoby.

Wiek: 3-6 lat. Zapisy w filii

2, 9, 16 grudnia (czwartki), godz. 16.00-17.00.

Zaczytani za drzewami – edycja świąteczna

Wiek: 3-6 lat. Zapisy w filii.

1, 8, 15 grudnia  (środy), godz. 17.00-18.00.

Coraz bliżej Święta

Warsztaty przedświąteczne, na których będzie okazja do wykonania ozdób bożonarodzeniowych, posłuchania świątecznych książek i poznania rozmaitych tradycji świątecznych.

Wiek 7-12 lat. Zapisy w filii.

Filia Naramowicka

21 grudnia (wtorek), godz.17.00

Naramowickie poczytajki

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami świątecznych i zimowych opowieści. Zajęcia literacko- plastyczne dla dzieci od 0 do 6 lat. Szczegóły w filii.

Filia 2 , os. Oświecenia 59

Na czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku bibliotekarze przygotowali dla najmłodszych czytelników BAJKOWY KALENDARZ ADWENTOWY. Dzieci na podstawie podpowiedzi, będą musiały odgadnąć, jaki tytuł bajki kryje się w okienku na dany dzień miesiąca. Czytelników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, nagrodzimy małymi niespodziankami.

Od 1 do 17 grudnia poprosimy młodszych zaprosimy o zaprojektowanie kartek, a nieco starszych poprosimy, by ćwicząc piękną polszczyznę, zapisali kartkach przepięknych życzeń świątecznych dla naszych czytelników.

6 grudnia dla każdego czytelnika odwiedzającego Filię będą czekać świąteczne zakładki.

7 i 14 grudnia (wtorki), godz. 17.00

Dział dziecięcy zamieni się w Pracownię Świętego Mikołaja. Na dzieci przedszkolne (i młodsze) czeka trochę czytania, dużo zabawy i nieco plastyki. Obowiązują zapisy w filii.

Chcemy stworzyć wystawę choinek 3D wykonanych z materiałów recyklingowych. Zachęcamy dużych i małych czytelników do włączenia się w akcję. Można robić choinkę samemu, można rodzinnie. Na prace czekamy  do 17 grudnia.

W dziale dziecięcym mamy przepiękną wielką choinkę. Odwiedzających naszą placówkę przez cały grudzień zapraszamy do kolorowania przygotowanych ozdób i przystrajania naszego drzewka. Oczywiście wszystko po wcześniejszej dezynfekcji rąk.

A co dla czytelników dla czytelników dorosłych? W wypożyczalni ukryły się biblioteczne koty, które od 6 grudnia będą wskazywały ulubione książki naszych bibliotekarzy. Nie wiesz, jaką lekturę wybrać na święta? Może właśnie one będą pomocą w wyborze!

Filia 15, ul. Fabianowo 2

6 grudnia (poniedziałek) na każdego Czytelnika czekać będzie nie rózga, a świąteczna zakładka

13 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00

Warsztaty plastyczne

Zapraszamy  małych i dużych na robienie świątecznych kartek – kartki z życzeniami będą wysłane przez Radę Osiedla  do  samotnych seniorów mieszkających na Fabianowie.

Filia 49, os. Pod Lipami

6 grudnia (poniedziałek), godz. 16.45 (wydarzenie odbędzie się przed budynkiem)

Impreza mikołajkowa dla dzieci

Będziemy promować książki o tematyce świątecznej, zimowej i noworocznej, wśród atrakcji m.in. koncert piosenek świątecznych. Wydarzenie współorganizuje  ODK Pod Lipami.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym  i wczesnoszkolnym z opiekunami.

Filia Wildecka/Filia 53, ul. Hetmańska 91 (centrum handlowe Green Point )

6 grudnia (poniedziałek) godz. 9.00-19.00

Warsztaty Mikołajkowe

W Mikołajki w Filii 53 będzie można wykonać zawieszkę na choinkę w kształcie Świętego Mikołaja. Przygotowane elementy figurek  wystarczy połączyć je ze sobą używając kleju i nożyczek. Będziemy także promować  wypożyczanie książek o tematyce  świątecznej. Zapraszamy dzieci i dorosłych!

Filia 55 (os. Zwycięstwa 125)

20 grudnia (poniedziałek), godz. 11.15 do 12.15

Świąteczne CZYTAJKI. Zapraszamy wszystkich małych czytelników z opiekunami na wspólne czytanie zimowej historii i wykonanie pracy plastycznej. Zajęcia dla dzieci do 6 lat. Zapisy w filii.

Filia 59, ul. Osinowa 14/16

6 grudnia (poniedziałek),  godz. 17.00

Warsztaty mikołajkowe

Na zajęciach przybliżymy historię Mikołajek oraz związanych z nimi zwyczajów z różnych regionów Polski. Ponadto dzieci będą wykonywać pomysłowe ozdoby choinkowe. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat, obowiązują zapisy w filii.