CZYTATY na pięciolinii. Raz na ludowo

CZYTATY na pięciolinii. Raz na ludowo

26 czerwca 2021 (sobota) godz. 12.00. Taras Bibliotek Raczyńskich.


CZYTATY wracają! I to ze śpiewem na ustach, bo tematem tegorocznej edycji będzie muzyka. Razem z dzieciakami poszukamy różnych brzmień, sprawdzimy, co jazz ma wspólnego z muzyką z czasów peruk i krynolin, poznamy małego Henia i jego skrzypce, ułożymy piosenkę i przekonamy się, czy straszy w „Strasznym dworze”.

Podczas pierwszego spotkania razem z grupą MOZAIKA i Kapelą Koźlarską Adama Kaisera ruszymy do źródła muzyki i poznamy tradycje ludowe Wielkopolski. Posłuchamy jak brzmią tradycyjne instrumenty kozioł biały, kozioł czarny, skrzypce i mazanki. Poszukamy w sobie białego głosu oraz poznamy ludowe tańce i zabawy z naszego regionu. Zapraszamy na taras Biblioteki Raczyńskich. Liczba miejsc ograniczona, na zapisy mailowe (zapisy@bracz.edu,pl) czekamy od 14 czerwca.

Kolejne spotkania:

10.07, godz. 12.00  Nie taki straszny dwór . Warsztaty z artystami z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Zapisy do 28.06

24.07, godz. 12.00 Ta piosenka jest pisana dla zabawy. Warsztaty pisania piosenek z  Michałem Kowalonkiem. Zapisy do 12.07.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Patronat medialnyRozmiar czcionki
Kontrast