Biblioteka dla seniora. Koncert I: Poznańskie Senioritki

Biblioteka dla seniora- zapowiedź cyklu

Biblioteka dla seniora. Koncert I: Poznańskie Senioritki

4 sierpnia (wtorek), godz. 16.30, wydarzenie online

W sierpniu Biblioteka Raczyńskich rozpoczynamy nowy projekt Biblioteka dla seniora. W pierwsze wtorki miesiąca od sierpnia do grudnia zaprosimy seniorów na spotkania z poezją, rytmem i rymem. Piosence przyjrzymy się od strony teoretycznej, ale także zaprosimy na koncerty prezentujące różne spojrzenia na piosenkę. Prof. Joanna Maleszyńska w swoich prelekcjach online opowie o różnych obliczach piosenki filmowej oraz twórczości jednego z najbardziej lubianych twórców piosenki autorskiej, Bułata Okudżawy. Trzy publikowane w ramach cyklu koncerty zaproszą w podróż w czasie i przestrzeni. Do świata sarmackich tradycji przeniesiemy się za sprawą pieśni i gawęd w wykonaniu Jacka Kowalskiego z towarzyszeniem Henryka Kasperczaka, o klimat rodem z Kabaretu Starszych Panów zadba asz.teatr w spektaklu „Jeremi. Mężczyzna piosenny.” A zaczynamy do pełnego humoru i energii spotkania z chórem Poznańskie Senioritki. Podczas koncertu, którego premiera w sieci zaplanowana jest na 4 sierpnia Senioritki pod dyrekcją Ewy Wodzyńskiej zaśpiewają m.in. szlagiery Henryka Warsa oraz polską wersje „Besame Mucho”, a towarzyszyć im będzie Tomasz Grdeń.

Biblioteka dla seniora w formie online będzie okazją do poszerzenia wiedzy na tematy literackie i rozrywkowe w bezpiecznej formie, bez wychodzenia z domu, ale także będzie zachętą dla tych seniorów, którzy posiadają komputer i dostęp do internetu, do uczestnictwa w cyfrowych formach działalności kulturalnej. Nagrania wykładów i koncertów zostaną zrealizowane we wnętrzach Biblioteki Raczyńskich i zbudują pozytywną więź między Biblioteką, a seniorami, którzy do tej pory regularnie uczestniczyli w spotkaniach osobiście. Forma cyfrowa pozwoli dotrzeć z ofertą także do nowej grupy seniorów oraz młodszych członków ich rodziny, którzy wskażą starszemu pokoleniu możliwości uczestnictwa w kulturze online.

Mamy nadzieję, że Biblioteka Raczyńskich dla seniora będzie okazją pokazania Biblioteki Raczyńskich jako miejsca przyjaznego seniorom, celowo i wrażliwie kształtującego ofertę z uwzględnieniem potrzeb grupy docelowej. Wierzymy, że zachęcimy seniorów do aktywnego korzystania z zasobów i oferty biblioteki (w tym systemów komputerowych i internetu), a seniorzy nabędą nowe umiejętności pozwalające im korzystać ze zdobyczy technologicznych i nadążać za zmieniającą się rzeczywistością. Być może, dzięki możliwościom sieci, uda nam się trafić nie tylko do poznańskich seniorów, ale także osób z całego województwa, a nawet Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie dostępne na kanałach Biblioteki Raczyńskich na  You Tube oraz profilu na Facebooku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

logo MKiDN


Rozmiar czcionki
Kontrast