18 maja otwieramy

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

od 18 maja 2020 r. ponownie otwieramy Bibliotekę Raczyńskich dla czytelników.

Czynne placówki i godziny otwarcia:

– gmach główny i filie biblioteczne są czynne dla czytelnika od poniedziałku do piątku w swoich stałych godzinach; w soboty pozostają nieczynne

– nieczynne dla czytelników do odwołania pozostają:  filie zlokalizowane w szkołach (Filia 35 ul. Druskiennicka 32, Filia 52 os. Czecha 59, Filia 63 ul. Żonkilowa 34), Filia 46 (dla dzieci) ul. Arciszewskiego 27 oraz Filia 32 os. Armii Krajowej 84. Termin wypożyczonych tam zbiorów będzie sukcesywnie przedłużany aż do momentu otwarcia

-nieczynne pozostają  Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Mieszkanie Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny, Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego i  Ośrodek Dokumentacji Wielkopolskiego Środowiska Literackiego.

Ogólne zasady działania:

– na terenie biblioteki czytelnicy są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk

– nieczynne  będą szatnie i toalety oraz winda w gmachu głównym

– nieczynne będą czytelnie i kąciki czytelnicze w filiach, nie będzie możliwości korzystania z komputerów czytelniczych

– nieczynne będą ksera i skanery w gmachu głównym

– zawieszone pozostają działania kulturalne i edukacyjne (spotkania autorskie, wystawy, lekcje biblioteczne itp.)

-zawieszone zostają  akcje Książka dla seniora i Czytanie bez barier

– kwerendy zgłoszone mailem realizuje Dział Informacji i Udostępniania (mail : informacja@bracz.edu.pl)

– do odwołania zawieszamy przyjmowanie darów oraz bezpośredni zakup od osób indywidualnych

– oddawane zbiory będą podlegać 7 dniowej kwarantannie

Zwroty i wypożyczenia książek:

– możliwy będzie wyłącznie zwrot zbiorów i odebranie wcześniej zamówionych

ZWROTY: termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostaje przedłużony do 1 czerwca 2020 r. Wstrzymane z dniem 11 marca 2020 r. naliczanie opłat zostanie z dniem 2 czerwca 2020 r. odblokowane. Za czas zamknięcia Biblioteki nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie zbiorów. Opłaty  naliczone do 10 marca 2020 r. pozostają w mocy.

WYPOŻYCZENIA: w związku z zawieszonym wolnym dostępem do półek, wypożyczenia realizujemy w oparciu o zamówienia telefoniczne  lub mailowe; prosimy kontaktować się bezpośrednio z placówką, z której księgozbioru chcą Państwo korzystać:

– przy składaniu zamówień prosimy o podanie autora, tytułu  zamawianych pozycji oraz o dokładne sprawdzanie statusu i  lokalizacji  zamawianych egzemplarzy w katalogu online (rozpoczynamy zbieranie zamówień od 18 maja)

opis działania katalogu

pozycje zamówione w danym dniu do godziny 18.00 będą realizowane w kolejnym najbliższym dniu roboczym. Pozycje zamówione po godzinie 18.00 będą realizowane w drugim dniu roboczym po dacie zamówienia.

• zamówienie należy odebrać w ciągu dwóch dni roboczych w godzinach otwarcia placówki
  • nieodebrane w terminie zamówienia będą anulowane.

Kontakty do filii dostępne tu

Wypożyczalnia w gmachu głównym: tel. 61 885 89 09, mali: wypozyczalnia@bracz.edu.pl